pressroomPressroom

Syrenka Warszawska idzie pod młotek!

Na stronie internetowej www.syrenkadladzieci.pl rozpoczęła się pierwsza w historii charytatywna licytacja rzeźb wykonanych z czekolady, przedstawiających Warszawskie Syrenki. Posągi ważące przeszło 21 kilogramów zostały zaprojektowane przez znane osobistości ze świata sportu muzyki i dziennikarstwa, wspomagając w ten sposób działania Stowarzyszenia Serduszko dla Dzieci, mieszczącego się na terenie warszawskiej Pragi Północ.

Autorami projektów syrenek są Katarzyna Nosowska, Robert Lewandowski, Zbigniew Boniek i Tomasz Lis. Mieli oni za zadanie ucharakteryzować Warszawską Syrenkę w taki sposób, w jaki same wyobrażają sobie ten symbol zwycięstwa. Przedstawiając cukiernikowi swoją wizję doprowadziły do powstania zaskakujących, niebanalnych form. Przełożenia pomysłu na dzieło sztuki podjęli się mistrzowie cukiernictwa Janusz Profus, Joanna Klimas Profus, Aleksandra Sowa i Paweł Małecki oraz znana praska artystka Zofia Kubicka, która specjalnie dla Stowarzyszenia
„Serduszko dla Dzieci” wykonała odlew rzeźby.
Czekoladowe Syrenki w całości wykonane są z 21 kilogramów gorzkiej czekolady. Stanowią posąg o głębokości
40 cm, szerokości 25 cm i wysokości 70 cm. Zdobienie każdej z nich zajęło 40-60 godzin. Dekoracja wykonana została z masła kakaowego oraz naturalnych barwników spożywczych, takich jak ekstrakty z marchwi, papryki, traw, czarnej rzepy. Syrenki nadają się do spożycia przez okres 12 miesięcy. Po upływie tego czasu mogą być one eksponatem
w gablocie nawet przez sto lat.

Prominenci po raz kolejny udowadniają, że nie są obojętni na dziecięcą krzywdę. Teraz przychodzi kolej na darczyńców. Licytacja Syrenek odbywa się po przez stronę internetową (www.syrenkadladzieci.pl). Całkowity dochód ze sprzedaży rzeźb trafia bezpośrednio na konto Stowarzyszenia „Serduszko dla Dzieci”. Środki pozyskane z aukcji Czekoladowych Warszawskich Syrenek zostaną przeznaczone na prowadzenie świetlic socjoterapeutycznych oraz realizację warsztatów edukacyjnych i szkoleń dla dzieci i młodzieży.
Dofinansować akcję można również poprzez wpłatę na konto Stowarzyszenia.


Nieocenioną wartością dla całego przedsięwzięcia będzie także wsparcie ze strony wszystkich, którzy zechcą wspomóc nas w promocji licytacji.   

 

 

Stowarzyszenie „Serduszko dla Dzieci” działa od 1996 roku.  
Zajmuje się działalnością charytatywną, pomocową i edukacyjną. Działa tam, gdzie jest największa potrzeba wsparcia najmłodszych – w środowiskach zagrożonych problemami bezrobocia, biedy, wykluczenia społecznego.  Stowarzyszenie tworzą ludzie, dla których organizacja jest bazą do realizacji własnych pomysłów na pomoc dziecku  i rodzinie w ramach projektów non-profit.  
W naszej pracy z drugim człowiekiem najważniejsza jest relacja wychowawca-dziecko, oparta na cieple, zrozumieniu i szczerości. Obecnie prowadzimy dwie świetlice socjoterapeutyczne. Jedna przeznaczona dla dzieci ze szkół podstawowych, druga to klub młodzieżowy dla gimnazjalistów i licealistów do lat 18. 

 

Pliki do pobrania